

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Power Rating | 1.5 kW |
| Phase | 3 |
| Supply Voltage | 400 V ac |
| Current Rating | 3.7 A |
| Series | VLT FC51 |
| For Use With | AC Motors |
| Field Bus Communication Type | Modbus |
| IP Rating | IP20 |
| Output Frequency | 0 - 200 (VVC+ Mode) Hz, 0 - 400 (U/f Mode) Hz |
| STO | No |
| Drive Type | Variable Speed |
| Mounting Type | Panel Mount |
| Filter Included | Yes |
| Better World Claim | Saves energy |
| Control Panel | No |
| Better World Product | Yes |
| Overall Length | 75mm |
| Function | Motor Control |
| Overall Depth | 168mm |
| Standards Met | ISO 14001, RoHS, WEEE |
| Overall Width | 176mm |
| Special Features | 1.5 kW, Excellent Reliability, Integrated Braking Chopper, User Friendly |
FC-101P37KT4E20H2XXXXXXSXXXXAXBXCXXXXDX
6SL3210-1KE21-3AP1
FR-D740-080SC-EC
6SL3210-1PB21-0UL0
VFD4A8ME21AFSAA
6SL3210-5BE24-0CV0
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00