

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Function | 5/2 |
| Connection Port Thread | NPT 1/4 |
| Actuation Type | Electrical |
| Manufacturer Series | VSNC |
| Mounting Style | Through Hole |
| Solenoid Fitted | Yes |
| Number of Ports | 5 |
| Body Material | Aluminium Alloy |
| Maximum Flow Rate | 1000L/min |
| Minimum Operating Pressure | 1.5bar |
| Maximum Operating Pressure | 8bar |
| Thread Size | 1/4in |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Number of Positions | 2 |
| Maximum Operating Temperature | +60°C |
| Hazardous Area Certification | ATEX |
| Special Features | 5/2-Way Valve, Extended Temperature Range, NAMUR Interface Rotatable Seal for 3/2 or 5/2-Way Valve, Outstanding Value for Money, Sturdy and Powerful, Wide Choice of EX Solenoid Systems |
| Thread Standard | NPT |
VSPA-B-P53E-A2
VUVS-LT20-M52-MD-G18-F7
VUVG-LK10-M52-AT-M7-1R8L-S
MHE3-M1H-3/2O-1/8
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00