

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Coil Voltage | 12V dc |
| Coil Power | 600mW |
| Coil Resistance | 240 Ω |
| Contact Configuration | SPDT |
| Number of Poles | 1 |
| Switching Current | 25A |
| Maximum Switching Voltage DC | 16V dc |
| Mounting Type | PCB Mount |
| Terminal Type | PCB Pin |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Contact Material | Silver Alloy |
| Height | 13.7mm |
| Life | 2 x 10âµ Operations |
| Length | 15.5mm |
| Depth | 12.1mm |
FBR53ND12-Y
1-1393315-1
DG82-2011-36-1012-DR
V23134A0053C643 5-1393302-1
V23134A0056X432 1-1414167-0
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00