

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | 2420 |
| Pulses Per Revolution | 360 |
| Output Signal Type | Push Pull |
| Shaft Type | Hollow |
| Supply Voltage | 8 - 30 V dc |
| Shaft Diameter | 6mm |
| IP Rating | IP50, IP64, IP65 |
| Overall Height | 30.5mm |
| Overall Width | 24mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft Flange |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 50 mA |
| Switching Frequency | 160 kHz |
| Connection Type | Cable |
EIL580P-SY06.5FF.01024.B
RS0-550-169
DAXLAN-0400BA080000W01
DFS60E-BECK01024
DBS36E-BBAK00050
BMF 307K-PS-C-2-SA2-S49-00,3
DBS60E-BEEJD1024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00