

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Thread Size | M30 |
| Sensor Technology | Capacitive |
| Detection Range | 15 mm |
| Body Style | Barrel |
| Digital Switching Output Type | PNP |
| Output Function | NO+NC |
| Connection Type | M12 |
| Supply Voltage | 10 - 60 V dc |
| Length | 72.5mm |
| IP Rating | IP67 |
| Mounting Type | Non-Flush |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Maximum DC Voltage | 60V |
| Minimum Operating Temperature | -25°C |
| Switching Current | 200 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Maximum Switching Frequency | 10Hz |
| Short Circuit Overload Protection | Yes |
| Reverse Polarity Protection | Yes |
| Standards Met | cCSAus Listed, CE Certified, cULus Listed, EN 60947-5-2, EN 60947-5-2/A1, IEC 60947-5-2, IEC 60947-5-2 AMD 1 |
| Switching Frequency | 10 Hz |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
IME12-02BPSZR9K
UNDK 30P1712/S14
BES M12MF1-PSC10F-S04G
IME18-20NPOZC0S
XS1N18PC410L1
XS630B1PAL10
E2E-X8B1T18-M1
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00