

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFM60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | EtherCAT |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Resolution | 18 x 12 |
| Steps Per Revolution | 262144Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | EtherCAT |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 71.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Female Connector, Male Connector |
ECS78RBA103
E6F-AG5C-C 256 2M
DBS60E-TGEKD0100
DBS36E-BBAM01000
AFM60B-BHAA004096
DAXLVN-0300BA080000M01
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00