

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFM60 |
| Pulses Per Revolution | 4096ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Resolution | 13 x 12 bit |
| Steps Per Revolution | 8192Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 72mm |
| Interface | SSI |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Cable |
AFM60A-BBNB018x12
DGS80B-TSLK08192
PK-M-0500 0000X000X00
BTIV 24S 16.24K 1024 G4 5
DBS50E-S5EL00360
DLS40E-BDGV01000
E6C2-CWZ6C 500P/R 2M
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00