

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Pulses Per Revolution | 4096ppr |
| Series | AFS/AFM60 SSI |
| Maximum Revolutions | 4096rpm |
| Output Signal Type | Digital |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V dc |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Resolution | 12 x 12 bit |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | SSI-Gray |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 63mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
SRM50-HFA0-K21
E6B2-CWZ6C 500P/R 0.5M
DBS50E-S5EM00360
DBS36E-S3EL00500
EM14A0D-B28-L008S
EAL580-SC0.5WPT.13160.A
DBS36E-S3EK00100
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00