

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Safety Encoder |
| Series | AFM60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 14 x 12 |
| Steps Per Revolution | 16384Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | SSI |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Male Connector |
BIM-IKT-Y1X
DBS50E-S5EL00500
DBS36E-S3EP01024
DBS36E-S3CK00100
D5.2102.2421.1000
DBS60E-BDEJD1024
RS38-O/100EQ.11KB
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00