

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | Profinet |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 18 |
| Steps Per Revolution | 262144Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | PROFINET |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 71.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Female Connector, Male Connector |
E6A2-CW5C100 P/R 2M
E6B2-CWZ6C 360P/R 0.5M
DBS50E-SKEJ00100
DFS60B-TEPA10000
PKS09-ATBM0220
D5.350B.A334.0000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00