

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Resolution | 16 |
| Steps Per Revolution | 65536Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | SSI |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Male Connector |
BDK 16.24K500-L5-5
SR060E-25-2-3-132-V100
BDK 16.05A360-5-4
DFS60B-BDAC05000
RS0-529-181
D5.2102.2441.1000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00