

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| Resolution | 13 |
| Steps Per Revolution | 8192Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | SSI |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Male Connector |
PY-2-C-010 0000X000X00
PC-M-0400 0000X000X00
AMS22S5P1BHAFL103
EIL580-TT12.5PN.02048.A
EM14A0D-B28-L008S
D8.C100.0500.RC11.1000
LT-M-0225-S 0000X000X00
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00