

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AFS60E |
| Output Signal Type | Gray |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V |
| Resolution | 12 bit |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | SSI |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 40.1mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
AHM36B-S4QC012x12
RE50L1D502W3699
AFM60A-S4NB018X12
DBV50E-22EPA0200
DFS60A-S1PC65536
RE115L4E502W6017
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00