

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AHM36 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | CANOpen |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Resolution | 14 x 12 |
| Steps Per Revolution | 16384Steps |
| IP Rating | IP66, IP67 |
| Overall Height | 36mm |
| Interface | CANOpen |
| Overall Width | 36mm |
| Overall Depth | 45mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Male Connector |
DBS36E-BBEK00500
PY-1-C-075 0000X000X00
8.5000.B157.5000
DBS60E-S4FK04096
DLS40E-BDAV01024
926228
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00