

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | AHM36 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | IO-Link |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Supply Voltage | 30 V |
| Resolution | 12 x 12 |
| Steps Per Revolution | 4096Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 36mm |
| Interface | IO-Link |
| Overall Width | 52mm |
| Overall Depth | 51mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +70°C |
| Connection Type | Male Connector |
ACM36-L1K0-K01
DFS60A-BHAA65536
DBS60E-BGAJD1024
AFM60E-S1AC004096
DFS60S-TBOC01024
RI58-O/10000AS.41RB
DBS36E-BBAK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00