

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | ARS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Resolution | 11 |
| Steps Per Revolution | 2048Steps |
| IP Rating | IP65, IP66 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | SSI |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 62mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
PFG05-A1KM0160
DBS60E-S4FA00100
MSC360-1A-C0022-ERA090-05K
DBS60E-BEAJD1024
D5.350B.A334.0000
DBS50E-SKEJ00100
DBV50E-22AMA2000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00