

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Absolute |
| Series | ARS60 |
| Maximum Revolutions | 3000rpm |
| Output Signal Type | SSI |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| Resolution | 13 bit |
| Steps Per Revolution | 360Steps |
| IP Rating | IP65, IP66 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | SSI |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 66.7mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
8.KIS40.1342.2500
DBS36E-BBEK00010
DBS36E-BBEP01000
PSC360G2-F-1A-C0000-ERA360-05K
DBV50E-22AKB0200
PK-M-0225 0000X000X00
DBS60E-S4EC01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00