

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS36 |
| Pulses Per Revolution | 2500ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Steps Per Revolution | 90ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 37mm |
| Interface | RS-422 |
| Overall Width | 37mm |
| Overall Depth | 45.4mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
8.KIH40.5462.2048
AHS36B-S4CC004096
DFS60B-BDPA10000
AHM36B-BDQC012X12
DFS60B-TEPK10000
BMF 214K-PS-C-2A-SA2-S49-00,3
DFS60B-S4EC02048
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00