

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 2000ppr |
| Series | DBS36/50 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 7 - 27 V dc |
| Steps Per Revolution | 2000Steps |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 50.5mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 36.7mm |
| Overall Depth | 50.5mm |
| Minimum Operating Temperature | +70°C |
| Maximum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Connection Type | Cable |
DFS60B-S4EC01024
LT-M-0225-S 0000X000X00
RI58-D/ 1024AD.37RB
MSC360-1A-C0022-ERA090-05K
AFM60B-BHAA004096
ARS60-A4A08192
DBS60E-S4FK01024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00