

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS50 |
| Pulses Per Revolution | 2000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 30 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 37mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 37mm |
| Overall Depth | 35.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
AHM36B-S4QC012x12
AFS60A-S4NB262144
AFM60E-THAA004096
DUS60E-TFKFAACA
PZ-67-S-050 0000X000X00
DFS60B-S4EA05000
DBS36E-S3EK00200
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00