

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS50 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 8mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Steps Per Revolution | 1024ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | RS-422 |
| Overall Height | 40mm |
| Overall Width | 40mm |
| Overall Depth | 58.3mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DFS60B-THEK01024
DBS50E-S5EL00360
D8.D120.6311.A113.0000
PKS09-ATBM0220
ARS60-AAA32768
PAC18R1-43D28F
DFS60B-S4EC05000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00