

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS50E |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V |
| Shaft Diameter | 5/16in |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 50mm |
| Interface | Incremental |
| Overall Width | 50mm |
| Overall Depth | 35.2mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 50 mA |
3315C-001-016L
EIL580P-SY06.5FF.01024.B
DBS36E-BBEK00500
LT-M-0500-S 0000X000X00
DBS50E-SKEJ02000
RS38-O/100EQ.11KB
D5.350B.A334.0000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00