

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Steps Per Revolution | 1024Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 94mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
AFS60A-S4IB262144
DBS36E-S3EK00360
DBS60E-TJFK02048
DAXLVN-0700BA080000M01
PC-M-0100 0000X000X00
DBS60E-BHEA02000
PST360G2-1A-C0011-ERA090-05K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00