

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 Core |
| Pulses Per Revolution | 2048 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Plug-In Connection |
DFS60B-S4EC02048
RE115L4E502W6017
DBV50E-22AKB2000
AFM60A-S4EB018x12
8.3620.544E.0360
40A1250ABNG24K2
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00