

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 Core |
| Pulses Per Revolution | 1024 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Supply Voltage | 10 - 30 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Cable |
8.KIH40.5442.2500
AFM60B-S1AC008192
40A20ABNG24K2
AFM60S-TDSC016384
AFM60E-TEAC004096
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00