

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 Core |
| Pulses Per Revolution | 4096 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Hollow |
| Supply Voltage | 4.5 - 30 V |
| Shaft Diameter | 6mm - 5/8in |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 43.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft |
| Connection Type | Cable |
ECW1J-B24-AC0024L
DGS80B-TSLA05000
PFG05-A1KM0160
DBS36E-BBAK02048
PSC360G2-F-2AA-C0002-ERA360-05K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00