

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 5000ppr |
| Series | DBS60E |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Supply Voltage | 4.5 - 30 V |
| Shaft Diameter | 6mm |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Incremental |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
BCG05-C1QM0199
8.KIS40.1342.2500
AHS36B-S4CC004096
DBS60E-TGFJD1024
DFS60B-BENA01024
RE115L6E502W6017
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00