

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 2048ppr |
| Series | DBS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 44.35mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 44.35mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
D5.3501.A111.0000
DFS60B-THPA10000
BCG08-K1KM03PP
AHS36B-BDAC004096
DBS60E-S4EM05000
DBS50E-S5EL00500
DBS36E-S3EL00500
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00