

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DBS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 10 - 27 V dc |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Steps Per Revolution | 1024Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 44.35mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 44.35mm |
| Minimum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Maximum Operating Temperature | -20°C |
| Connection Type | M12 8 Pin Male Connector |
AFM60B-S4AA008192
DFS60E-BHCC02000
DBS36E-S3EJ00500
SKS36-HVA0-K02
AFM60A-S4IB018X12
AFM60A-S1NB018x12
930990
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00