

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 |
| Pulses Per Revolution | 2500ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 27 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Steps Per Revolution | 2500ppr |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 58mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 62.35mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Male Connector |
LT-M-0200-S 0000X000X00
PST360G2-1A-C0000-ERA360-05K
PST360G2-2AA-C0002-ERA360-05K
DBV50E-22AKB0200
ARS60-A4A08192
DBS60E-S1FA01000
RE115L8E502W6017
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00