

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60E |
| Pulses Per Revolution | 640ppr |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Hollow |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Incremental |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
PY-1-C-050 0000X000X00
PAC18R1-41D19F
DBS50E-S5EL00360
ENC1J-D28-L00128L
EM14A1D-C24-L008S
DBS60E-BHCQD1024
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00