

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 Core |
| Pulses Per Revolution | 100 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Hollow |
| Supply Voltage | 10 - 27 V |
| Shaft Diameter | 14mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 58mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 41.8mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Hollow Shaft |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
RI32-O/ 1024ER.11KB
8.KIH40.5462.0500
PY-2-C-025 0000X000X00
DBS60E-TGFKD1024
DBS36E-S3AL00500
RS0-532-317
RE115L4E502W6017
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00