

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DBS60 |
| Pulses Per Revolution | 1000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Shaft Diameter | 5/8in |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | RS-422 |
| Overall Height | 94mm |
| Overall Width | 58mm |
| Overall Depth | 41.841mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
DFS60B-BEEM00004
ECW1J-B24-AC0024L
8.A02H.5A3E.0512
DFS60S-BEOK01024
DFS60S-TBOC01024
BCG13-K1KM05PP
RAMK060M11319JB663
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00