

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 65536ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 15mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
DFS60B-S4AC05000
MZC1-4V3PS-KP0
BMF 235K-PS-C-2A-SA2-S49-00,3
DFS60E-BEEA01024
DBS60E-TGEPC1000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00