

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1 - 65536 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 4.5 - 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 40.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Connection Type | Plug-In Connection |
DBS60E-TEEM03600
PFG08-E1CM0371
BTL7-A501-M0150-P-S32
AFM60A-S4IB018X12
SKM36-HVA0-K02
RAMK060M11319JB663
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00