

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 50000ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 12mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 72mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
ECW1J-B24-BC0024L
MTS360G2-1A-C0000-ERA360-05K
RZC1-04ZRS-KU0
DBS36E-S3CK01024
922939
DBS60E-BEEJD1024
8.A02H.5A3E.0512
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00