

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 10000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | TTL/HTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 40 mA |
DBS36E-BBEP01024
PAC18R1-41D19F
DBS60E-TEFN02048
SRS50-HEA0-K21
BHK 16.24K360-B6-5
AHS36B-BDAC004096
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00