

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60B |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Supply Voltage | 4.5 - 5.5 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Incremental |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Minimum Operating Temperature | -20°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 40 mA |
DFS60I-BEPC65536
RE115L4E502W6017
DFS60E-TEEL00500
PFG05-E1MM0160
LT-M-0450-S 0000X000X00
LT-M-0100-S 0000X000X00
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00