

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 3000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL, TTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 15mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Male Connector |
AFS60B-THAA008192
D8.3B1.0300.A113.0000
DFS60I-BHEC01024
DFS60B-TGEC01000
RS0-550-169
DBS50E-SKRJ00050
DBS50E-S5EK00360
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00