

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 360ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 10mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
AFM60A-BDIB018x12
DBS60E-TEEM03600
SKM36S-HFA0-K02
DBS36E-BBEL00500
DBS36E-BBEK00100
PZ-34-A-100 0000X000X00
MSC360-1A-C0004-ERA360-05K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00