

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 500ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 10 - 32 V dc |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Overall Height | 51.8mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 51.8mm |
| Minimum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | -40°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | M12 8 Pin Connector |
8.KIS40.1362.1024
BMF 214K-PS-C-2A-SA2-S49-00,3
DFS60B-S4PC10000
DFS60B-S4AC08192
DBS60E-BHEA02000
DBS36E-BBEP01024
BTF13-N1BM1099
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00