

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 2048ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 59.1mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Male Connector |
PFG05-E1MM0160
8.5000.B157.5000
DBS60E-S4AK05000
PAC18R1-33D28F
PC-M-0050 0000X000X00
PC-M-0100 0000X000X00
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00