

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 2048ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Shaft Diameter | 12mm |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | RS-422 |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Cable |
AEAT-9012-S06
40A100ABNH24K2
DFS60B-S1CK05000
MRA-F130-120D1
DFS60B-BJEC00064
BHK 16.24K1024-I2-5
BCG08-N1BM0399
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00