

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Shaft Diameter | 14mm |
| Supply Voltage | 32 V |
| IP Rating | IP65 |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 72mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
DFS60B-TEEC01000
208158/015
DFS60B-S4AA10000
PK-M-0450 0000X000X00
8.KIS40.1362.1024
DLS40E-BDAV01000
AFM60A-S1NB018x12
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00