

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60E |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Output Signal Type | HTL, Push Pull |
| Shaft Type | Solid shaft |
| Supply Voltage | 10 - 32 V |
| Shaft Diameter | 8mm |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 60mm |
| Interface | Incremental |
| Overall Width | 60mm |
| Minimum Operating Temperature | -30°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
DFS60B-S4EC01000
8.KIS40.1342.0500
8.KIH40.5442.0500
DBS60E-TJFN01024
DBS50E-S5EL00100
DBS36E-S3EP01024
A3M60A-S1PB014x17
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00