

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Series | DFS60E |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Supply Voltage | 10 - 32 V |
| Shaft Diameter | 15mm |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | Incremental |
| Overall Height | 72mm |
| Overall Width | 63mm |
| Overall Depth | 45.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DBS60E-REEA02500
DFS60B-BEEM00004
E6C2CWZ5B2000PR2M
RI32-O/ 1024ER.11KB
PZ-34-A-150 0000X000X00
DBS36E-BBEM02048
PSC360G2-F-1A-C0011-ERA090-05K
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00