

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1024ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | RS-422 |
| Overall Height | 60mm |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 50.1mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Current Rating | 30 mA |
| Connection Type | Male Connector |
DFS60B-BEEM00004
PY-1-C-075 0000X000X00
AFS60A-TEAK065536
DBS60E-TEEPC1024
DLS40E-BDGV01024
DBS60E-S4FK05000
DFS60B-BGEC10000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00