

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 2048ppr |
| Maximum Revolutions | 9000rpm |
| Output Signal Type | TTL |
| Shaft Type | Solid |
| Shaft Diameter | 6mm |
| Supply Voltage | 10 - 32 V dc |
| Steps Per Revolution | 2048Steps |
| IP Rating | IP65, IP67 |
| Interface | RS422 |
| Overall Height | 49.6mm |
| Overall Width | 68mm |
| Overall Depth | 49.6mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Mounting Type | Full Shaft |
| Connection Type | M23 12 Pin Male Connector |
WPP-A-A-0200-N 0000X000X00X0XX
DFS60B-TGEC01024
PFG05-E1KM0160
DFS60B-S4CA05000
LMPC0000
PSCI-3PP-05
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00