

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Series | DFS60 |
| Pulses Per Revolution | 1000ppr |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | HTL/Push Pull |
| Shaft Type | Through Hollow |
| Supply Voltage | 32 V |
| Shaft Diameter | 15mm |
| Steps Per Revolution | 1000ppr |
| IP Rating | IP65 |
| Overall Height | 72mm |
| Interface | Push-Pull |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 43mm |
| Minimum Operating Temperature | 0°C |
| Maximum Operating Temperature | +85°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Connection Type | Cable |
| Current Rating | 30 mA |
DBS60E-S4AK05000
DBS50E-SKRJ00050
SPS-L075-HALS
8.5000.8358.0500
AHM36B-S4QC012x12
PC-M-0225 0000X000X00
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00