

คุณสมบัติ | รายละเอียด |
|---|---|
| Encoder Technology | Incremental |
| Pulses Per Revolution | 20000ppr |
| Series | DFS60 |
| Maximum Revolutions | 6000rpm |
| Output Signal Type | RS422, TTL |
| Shaft Type | Blind Hollow |
| Shaft Diameter | 10mm |
| Supply Voltage | 5.5 V |
| Steps Per Revolution | 20000ppr |
| IP Rating | IP67 |
| Overall Height | 72mm |
| Interface | RS-422 |
| Overall Width | 60mm |
| Overall Depth | 52.5mm |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
| Mounting Type | Flange Mount |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Connection Type | Male Connector |
| Current Rating | 30 mA |
AFM60A-BGIB018x12
DBS60E-S4AK02000
PC-M-0150 0000X000X00
DBS60E-THAN01024
AFM60B-S1AC008192
SFM60-HLBB0K02
DFS60B-THPC10000
จันทร์- ศุกร: 8:00 - 17.00 เสาร์ 9:00 - 16:00